Головна » Файли » Презентація

Презентація
[ Викачати з сервера (5.86 Mb) ] 10.12.2017, 17:09

 

 

Мета: удосконалювати навички додавання і віднімання двоцифрових чисел ; закріпити вміння розв’язувати задачі на дві дії; виконувати усні обчислення за таблицею; розвивати математичне мислення; формувати вміння аналізувати ; виховувати інтерес до математики.

Обладнання: таблиці, презентація до уроку, сніжинки, картки із зображенням кошиків,

Хід уроку

I організація класу до уроку

- Встаньте, дітки. Підтягнулись

Один одному всміхнулись

На урок старання не забудьте взяти

Сядьте всі рівненько, починаєм працювати

( Слайд 1)

 

 

II Актуалізація опорних знань

-А тепер , діти, уявіть собі, що у нас на уроці відбулося диво.

Підставте долоньки, ніби ви збираєте сніжинки. Вони лежать на ваших долоньках маленькі, красиві! Ось такі!

(Слайд 2)

 

- Я зустріла цю сніжинку сьогодні вранці. Ось що вона мені розповіла. До нас вона прийшла з далекого краю. І привела з собою своїх подружок, які мають для нас завдання. Тож давайте подивимося, яке завдання сховалося за першою сніжинкою.

1.Каліграфічна хвилинка

- Відкрийте зошити і запишіть число і класна робота.

- Урок продовжим без зупинки з каліграфічної хвилинки

-Діти, ця сніжинка найбільш за всі інші цифри полюбляє одну і що це за цифра, вона пропонує відгадати. .

(слайд3)

Дуже схожа на косу.

Та косить вона не може.

Хто її не хоче вчити,

Хай іде траву косити. (сім)

- Хто здогадався? Яка це цифра?

- Молодці

Сядемо всі рівненько,

Цифру виведем гарненько.

 

2. Гра « Відповідай вправно»

Пограємо у гру. Ви повинні відповідати на запитання. А вони записані на сніжинках. ( учні по черзі виходять до дошки і вибирають сніжинку)

- Які арифметичні дії ви знаєте ?

- Як називаються компоненти при додаванні ?

- Яку виконуємо дію, щоб знайти суму ?

- Як знайти периметр ?

- Що таке прямокутник ?

- Що таке квадрат?

Молодці!

 

2. Усний рахунок .

 

- Діти, на цьому ми не зупиняємось і отримуємо завдання від наступної сніжинки.

- Вона дуже любить святкувати Новий рік і охоче прикрашає ялиночку. Але цього року в неї виникла проблема. Хтось зачарував ялинкові прикраси. І щоб їх звільнити, необхідно розв’язати приклади. Тоді вони з радістю засяють в новорічну ніч.

- Але сніжинка ця найменша серед своїх подружок і ще не вміє розв’язувати приклади, вони просить нас допомогти їй.

- Ну що, допоможемо?

 

 

( слайд 5)

- А тепер нам треба відповісти на наступні питання?

- Подивіться на числа і скажіть, що в них спільного?

- Знайдіть зайве число .

(Слайд 5 )

 

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

- Сьогодні на уроці ми перевіримо навички навички додавання і віднімання двоцифрових чисел. Ми будемо виконувати обчислення за таблицею, розв’язувати задачі.

 

ІV. Вивчення нового матеріалу

  1. Виконання завдання 387 із підручника .

- Сніжинки мають свій будиночок. Але подув вітер і поставив перешкоди перед входом до нього . І тепер,щоб зайти всередину , потрібно виконати завдання, а саме перевірити чи правильно розв'язані приклади. Якщо приклад розв'язаний правильно, то записувати його ми не будемо, а якщо ж неправильно, то нам треба виправити помилку і записати його в зошит.

  1. 41 = 54 ( 64)

58+28 = 78 (86)

64 – 12 = 62 (52)

70-43 = 37 ( 27)

52 + 8 = 50 (60)

43+30 = 83 (73)

- Давайте запишемо в зошитах Приклади 387.

2. Розминка для пальчиків.

Сніжинки сіли на долоньки -

(Діти показують сніжинку)

Я їх зловлю маленьких

(Закривають долоньку)

Раз, два, три, три, чотири, п'ять -

(Розгинають пальці по одному, допомагаючи іншою рукою)

Відпускаю політать.

(Дмуть на сніжинку)

3. Розв’язування задачі.

Запишіть в зошити Задача 390

 

Вапно – 10 кг

 

Пісок – 30 кг

 

Сода - ? , на 22 кг менше

 

 

- Що нам невідомо? А що ми знаємо про соду? Як же знайти, скільки кілограмів соди використали на виготовлення скла?

30 – 22 = 8 (кг)

Чим цікава ця задача. Які дані в ній зайві?

- Наступна наша подруга-сніжинка хоче нам показати дещо цікаве. А чи знаєте ви, що не тільки пляшки виготовляють із скла? Із скла можна зробити багато цікавих речей.

 

4. Фіхзвилинка.

Вийдіть всі із-за парт і виконуємо рухи за мною.

Раз, два –всі присіли

Потім вгору підлетіли!

Три, чотири- нахилились

До струмочка, гарно вмились

П'ять, шість- всі веселі крутимось, як каруселі

Сім, вісім- в поїзд сіли,

Ніжками затупотіли

Дев'ять,десять-відпочили

І за парти тихосіли.

 

5. Гра «Сніжки». Робота в парах.

- Скажіть, а що можна зліпити із сніжинок? Правильно сніговика. А ще можна пограти в сніжки. Я пропоную вам зараз пограти в сніжки . У нас є чарівні кошики, в які ми будемо закидати сніжки. Але ці сніжки будуть чарівними.

- На кожному кошику написане число. Ви будете працювати в парі. Необхідно скласти і записати приклад, щоб відповіддю до нього було число, зображене на кошику.

Наприклад, якщо на кошику зображено 67, то можна скласти такі приклади:

67

30+37 = 67

40+27 = 67

22 + 45 = 67

14 + 53 = 67

6.Виконання завдання 389.

А тепер попрацюємо з таблицею . Нам допоможуть наші подруги –сніжинки.

Увага на екран .

 

А) Додайте попарно числа 2 і 3 стовпчиків. Чи правильно зупинились сніжинки? Одна сніжинка зупинилась не біля того стовпчика. Біля якої цифри вона повинна була зупинитись ?

Б) Додайте попарно числа першого і четвертого рядків.

 

6. Гра «Будь уважним»

- Назвіть фігури, зображені на малюнку.

- Протягом 30 секунд вам потрібно запам’ятати порядок їх розміщення, а потім викласти на парті.

 

V .Підсумок уроку.

 

Дуже швидко час біжить.

Вже підсумки нам потрібно підбити,

Чого зуміли досягти?

- Урок навчив мене…

- Найцікавіше завдання було…

VІ. Домашнє завдання.

Задача 393

Приклади 394

Категорія: Презентація | Додав: toma_m84
Переглядів: 289 | Завантажень: 7 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar