Головна » Файли » Презентація

Додавання трицифрових чисел
[ Викачати з сервера (1.31 Mb) ] 14.12.2017, 18:33

 

Мета уроку: формувати компетентності:

Ключові:

вміння вчитися: самоорганізація до навчальної діяльності; соціальна: вчити учнів працювати в парі ;загальнокультурна: ефективно застосовувати навички мовлення та норми мовної культури; здоров'язбережувальна .

Предметні: закріпити вміння усно додавати трицифрові числа без переходу через розряд, познайомити з алгоритмом виконання усного додавання, навчити, вдосконалювати вміння розв’язувати задачі, розвивати логічне мислення, увагу, пам’ять, виховувати сумлінне ставлення до праці, прагнення до успіху через наполегливу працю.

 

 

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу

 

Обладнання: мультимедійна дошка, ноутбук, презентація до уроку, картки для роботи в парах, конверти із зразками купюр, ялинки, костюми новорічні, касовий апарат іграшковий

 

Хід уроку

І.Організаційна частина.

Діти, будьте уважні,і прочитайте девіз нашого уроку :

«Міркуємо – швидко!

Відповідаємо – правильно!

Пишемо – гарно!»

- Будемо його дотримуватись?

 

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

- Подивіться на екран.

- Складіть прислів’я із поданих слів.

- Як ви розумієте це прислів’я?

(Людину прикрашають добрі справи)

- Давайте і ми зробимо добру справу. Допоможемо героям одного добре знайомого вам мультфільму .

- Що це за мультфільм (фіксики)

- Хто дивився цей мультик?

- Це цікавий і повчальний мультфільм

- До нас звернулися Сімка і Нулик.

- А де вони живуть? ( у будинках людей)

- Ви знаєте,що в них є своя школа фіксиків?

- Хто в них учитель ?

- Відомий Дідус запропонував їх вирішити багато завдань з математики, але в них виникли проблеми. Вони хочуть попросити у вас допомоги. Допоможемо їм впоратися?

- Доведемо, що третьокласники розумні і кмітливі діти, багато вміють і можуть.

 

ІІІ.Актуалізація опорних знань. Математична розминка.

1. Гра “Хто швидше?”

- Отже, перше завдання - математична розминка, повторимо матеріал, який ми вже вивчили і пограємо в гру «Хто швидше»

- Обчисліть приклади. Які числа ви додавали ? (Круглі)

(Викликаю до дошки 2 учнів, вони розв’язують приклади, хто швидше дістанеться до верхівки)

 

2. Гра “Ланцюжок”
- Встав пропущені числа. ( учні усно виконують завдання)

3. Робота з числами

- Виконаємо завдання від Нулика.

 

Погляньте на числа і скажіть скільки в них усього сотень, 349, 126, 228, 317, 851?

Всього десятків -705, 420, 542, 893? ( 70, 42, 54,89)

Розкладіть числа на розрядні доданки. 860, 907, 583.

860 = 800 + 60

907 = 900 + 7

583 = 500 + 80 + 3

 

 

4. Усне розв’язання задачі.

- А тепер розв’яжемо задачу.

- Сімці і Нулику Дідус запропонував задачу про ще одного відомого героя мультфільмів. Хто це ?

- У Вінні Пуха було 3 бочки по 10 літрів меду . Він подарував 10 літрів ослику Іа. Скільки меду залишилось у Вінні Пуха? ( 3 * 10 = 30 – у трьох бочках 30 – 10 = 20 – залишилося)

 

5. Каліграфічна хвилинка

А тепер запишемо 14 грудня , Класна робота.

- Використовуючи цифри 5 8 0

записати трифицрові числа ( 580, 850, 508 , 805 )

ІV. Повідомлення теми уроку.

 

- На уроці ми познайомимося з новим способом додавання трицифрових чисел. Продовжимо роботу над розв’язуванням задач.

 

ІV. Вивчення нового матеріалу .

1.Підготовча робота.

- Отож, давайте виконаємо таке завдання.

- Як легко і швидко обчислити приклад?

- Яку властивість дії додавання ми застосовуємо?

- Чи зміниться сума выд перестановки доданків ? Який висновок можемо зробити? ( від перестановки доданків сума не змінюється)

400+50+300+20

- Молодці.

 

2. Пояснення нового матеріалу.

- Погляньте на записи. Давайте разом спробуємо знайти суму чисел 520 і 340.

 

- Отже,щоб обчислити приклад такого виду треба : кожне з чисел розкласти на розрядні доданки : сотні і десятки. Потім окремо додати сотні ( 500 + 300 = 800), і десятки (20 + 40 = 60 ) Знайдені результати додати .

- Чудово. Ми впорались.

 

3. Первинне закріплення. Гра «Естафета» (Приклади з №494)

  • Сімка і Нулик постійно змагаються між собою . Давайте і ми позмагаємось . Перша команда – команди сімки , а друга - команда Нулика. Поргаємо в гру «Естафета» ( Для кожного ряду дається аркуш паперу, на якому записано приклади, учні першої парти обчислюють перший приклад і передають аркуш на другу парту і т.д )Тепер нам треба розв’язати вже більше прикладів.

350 + 410 = 330 + 120 =

140 + 320 = 650 + 110 =

710 + 150 = 320 + 320 =

420 + 130 = 350 + 330 =

110 + 230 = 340 + 250 =

  1. . Узагальнення і систематизація знань .

1. Самостійна робота.

- Діти. Ви роз’язували приклади в парах, а тепер попрацюйте самостійно. Розв’яжемо приклади за варіантами.

І варіант.

750+120 =

430+430 =

595+1 =

240+250 =

ІІ варіант

640+130=

320+320 =

452+1 =

420+440 =

- Молодці, а тепер перевіримо, чи так у вас розв’язані приклади. Подівіться на екран.

2.Розв’язування задачі № 495.

- Сімка і нулик задоволені і просять нас виконати наступне завдання.

- Знайдіть у підручнику задачу 495. Прочитайте задачу самостійно.

- Тепер один учень прочитає її для нас усіх вголос. Послухаємо уважно.

Давайте поглянемо на короткий запис до задачі.

- Про що задача? (Про дерева)

- Назвіть ці дерева. ( береза, сосна, липа)

- Скільки років живе береза? (150)

- Що сказано про роки життя сосни ? (Вона живе на 220 років довше від берези). Що означає довше ? (більше)

- Що сказано про життя липи? ( На 20 років довше від сосни) Що означає слово довше?

- Чи можемо ми одразу знайти, скільки років живе липа ( Ні, для цього треба знати скільки років живе сосна)

- А чи можемо знайти скільки років живе сосна? Яку дію треба виконати? Назвіть цю дію.

1) 150+220 = 370 ( р.)

- Знаючи скільки живе сосна, ми можемо знайти скільки живе липа? Назвіть дію . (Записують кожну дію в зошити. )

2) 370+20 = 390 (р.)

- Яка відповідь до задачі?

2. Фізхвилинка.

- Діти, а чим корисна береза ?

( Вона дає нам корисний березовий сік)

- А липа? ( Із суцвіття липи заварюють корисний чай) Послухайте трохи інформації про липу.

- А що ж ми знаємо прос сосну? ( Це хвойне дерево, найчастіше ми сосну прикрашаємо на Новий рік)

- До якої природи відноситься сосна? ( До живої)

- Чи потрібно охороняти і берегти природу?

- Ми можемо зберегти життя сосні, виготовивши штучну ялинку своїми руками.

Подивіться, які прекрасні ялиночки ви можете виготовити вдома самостійно і таким чином збережете багато дерев.

 

3.Гра «В магазині»

- Фіксики люблять Новий рік. А ви? Чи будемо ми прикрашати ялинку з лісу? (Ні)

- Фіксики хочуть нам запропонувати відвідати їх «Фіксімаркет».

Там ви зможете придбати чудові ялинки . А який же Новий рік без карнавальних костюмів?

- Тож у цьому магазині ви зможете придбати ще й чудові карнавальні костюми.

( Учням видаються макети грошових знаків, один учень виконує роль касира. Покупці мають купити одну ялинку і один костюм. Касир рахує гроші, виконавши приклад ( додати ціну кожного товару)

- Молодці.

 

4. Гра «Подорож»

- Друг Нулика і Сімки Дмитрик хоче з’їздити до бабусі вгості,

яка живе в Києві. Що це за місто ?

 

- Як називається наша залізнична станція ? ( Путивль)

- На сайті укрзалізниці він дізнався вартість квитків від станції Путивль до м.Києва.

- Він дізнався, що вартість квитка в одну сторону 140 грн. Скільки грошей йому потрібно витратити , щоб з’їздити до бабусі і повернутися назад.

140 + 140 = 280 грн

 

VІ. Підсумок уроку.

- Ось і закінчився.Ви були працьовитим, старанним, впевненим у своїх силах. Ви зробили гарну роботу, і Фіксики вам дуже вдячні.

- Що вам найбільше сподобалося?

- Що нового ви навчилися?

- Давайте ж підсумуємо, як же легко додати круглі трицифрові числа.

VІІ. Домашнє завдання.

 

 

 

Категорія: Презентація | Додав: toma_m84
Переглядів: 332 | Завантажень: 10 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar